İkincil patlama koruması

Birincil patlama koruma önlemlerine rağmen, tehlikeli, potansiyel olarak patlayıcı bir atmosferin oluşması mümkünse (çalışanları patlama tehlikelerine karşı korumak için önlemler gerektiren bir dereceye kadar), bu tehlikeli, potansiyel olarak patlayıcı atmosferin tutuşması etkin bir şekilde önlenmelidir. Tüm olası ateşleme kaynakları değerlendirilir ve uygun koruyucu önlemler uygulanır. Örneğin, gerekli koruma seviyesine karşılık gelen koruma türleri kullanılarak, ekipman ve tesisatlar üzerindeki etkili ateşleme kaynakları önlenebilir.

 Potansiyel olarak patlayıcı alanların bölgelere göre sınıflandırılması (tehlikeli bir patlayıcı ortamın oluşma sıklığı ve süresi ve yerel çevre koşulları), ekipman için koruma seviyesinin tanımlanması için temel oluşturur. Ayrıca yanıcı maddeler (gruplandırma, sıcaklık sınıfları, toz tutuşması ve için için yanan sıcaklıklar) için patlama ile ilgili önemli rakamların yanı sıra yerel ortam koşullarının bilinmesi gerekir.

 Patlama özellikleri, işletme sahibi/yönetici operatörün alandaki riski tam olarak belirlemesine ve işletim ekipmanı üreticisinin işletim ekipmanı için uygun bir çözüm seçmesine yardımcı olur ve son olarak kurulum mühendisinin uygun Ex Ekipmanını seçmesine ve atamasına yardımcı olur. Sonuç olarak, bu veriler Ex Ekipman etiketinde bulunur. İkincil patlamadan korunma önlemlerinin uygulanmasına ilişkin prosedürler, aşağıdaki bölümde daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

EXPROOF BİLGİ

Exproof hakkında bilmeniz gerekenler.

Tüm İçerikler

Şimdi iletişim kurun, projeniz için
gerekenleri birlikte belirleyelim.

İLETİŞİM