Üçüncül patlama koruması

Birincil ve ikincil patlamadan korunma önlemleri yeterli değilse, ek koruyucu önlemler alınacaktır. Bunların amacı, bir patlamanın etkisini sınırlamak ve/veya iş sağlığı ve çevre açısından güvenli bir düzeye indirmektir. Patlamanın tehlikeli etkilerini sınırlamak için en yaygın önlemler aşağıdaki gibidir: – Patlamaya dayanıklı tasarım: konteynerler, aparatlar, boru hatları içeride bir patlamaya dayanacak şekilde basınca dayanıklı olacak şekilde yapılmıştır.

– Patlama tahliyesi: Bir patlama meydana geldiğinde güvenli bir yönde açılan ve tesisin patlama direncinin üzerinde ve üzerinde zorlanmaya maruz kalmamasını sağlayan patlama diskleri veya patlama kanatları açılır.

– Patlamayı bastırma ve patlamanın yayılmasını önleme: Patlama bastırma sistemleri, yangın söndürme maddelerini konteynerlere ve tesise hızla enjekte ederek maksimum patlama basıncına ulaşılmasını engeller. Patlama ayrıştırması, olası patlamaları tesisin münferit parçalarıyla sınırlandırır. Alandaki riski tam olarak belirtin ve işletim ekipmanı üreticisinin işletim ekipmanı için uygun bir çözüm seçmesine yardımcı olur ve son olarak kurulum mühendisinin uygun Ex Ekipmanı seçmesine ve atamasına yardımcı olur. Sonuç olarak, bu veriler Ex Equipment etiketinde bulunur. İkincil patlamadan korunma önlemlerinin uygulanmasına ilişkin prosedürler, aşağıdaki bölümde daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır.

EXPROOF BİLGİ

Exproof hakkında bilmeniz gerekenler.

Tüm İçerikler

Şimdi iletişim kurun, projeniz için
gerekenleri birlikte belirleyelim.

İLETİŞİM